-
- Rozdział I – „RolePlay”
1. RolePlay jest odgrywaniem roli przez użytkowników serwera. Jest to forma gry i zabawy, która ma za zadanie wczuć się w daną sytuacje lub postać odgrywaną przez gracza. 2. RP na serwerze polega na głosowym jak i pisemnym zwracaniu się po stopniu (w zależności od Brygad) i wydawaniu rozkazów. 3. Kanałami gdzie panuje RP są: a. Kanały głosowe klanowe (Rajd 1-4); b. Kanały brygadowe w przypadku odbywania treningu obowiązkowego; c. Posterunek MP; d. Strefa Rekrutacji do klanu; e. (w przypadku graczy z konsoli) na komunikatorach. 4. Podczas pełnienia czynności służbowych przez członków instytucji takich jak np. MP, również obowiązuje RP niezależnie od kanałów wymienionych w poprzednim punkcie. a) Podczas pełnienia czynności służbowych przez członków instytucji, a także podczas rajdów lub treningów obowiązkowych jest obowiązek noszenia zdjęć profilowych stworzonych przez członków Art-Teamu. 6. O intensywności RP w danej brygadzie decyduje lider brygady. 7. Bezpośrednim dowódcą żołnierza w stopniu PV1 jest dowódca jednostki klasyfikowanej jako "mała". Analogicznie dowódcą małej jednostki podlega pod lidera jednostki średniej itd. 8. W przypadku w którym żołnierz posiada ten sam stopień inny żołnierz, nie jest wymagane żeby zwracał się do niego po stopniu. Dotyczy to również dowódców, którzy zwracają się do swoich podwładnych. Natomiast podwładny musi zwracać się po stopniu do swojego przełożonego (wyjątkiem od tej zasady jest wykorzystanie pkt. 7). 9. Zgodnie z decyzją Pentagonu, do czuwania nad RP została powołana funkcja FTO (Field Training Officer), który posiada uprawnienia na równi z Oficerami MP. 10. Jurysdykcja FTO odnosi się tylko Działu III/Rozdziału I.
- Rozdział I – „RolePlay”
-
- Rozdział II – „Awanse i degradacje”
1. Stopnie zawarte na kanale stopnie i pełnią rolę hierarchiczną (Z wyłączeniem korpusu generalskiego, gdzie każdy z generałów jest sobie równy). 2. Żołnierz może zostać „awansowany”, bądź zostać „zdegradowany” zgodnie z regulaminem. 3. Limit upomnień wynosi 4, które są zapisane na kanale wyznaczonym przez administracje. Żołnierz zostaje automatycznie zdegradowany o jeden stopień, po osiągnięciu limitu upomnień. 4. W przypadku, gdy żołnierz w stopniu szeregowego (PV1) osiągnie limit upomnień, zostaje wyrzucony z możliwością powrotu po jednym lub dwóch tygodniach, w zależności od decyzji Lidera Brygady, bądź jego EXO. 5. Awansowanie żołnierza odbywa się podczas oficerki, w ramach rajdu.
- Rozdział II – „Awanse i degradacje”
-
. Awanse od stopnia SGS+ (czyli awans na 1SG) muszą zostać zaakceptowane przez Pentagon (za wyjątkiem Dział III/Rozdziale II/Pkt.8). Awanse zaakceptowane przez Pentagon nie ulegają przedawnieniu. 7. W przypadku otrzymania reprymendy, awans zostaje wstrzymany na 1 tydzień. 8. Awans na stopnie specjalistyczne (SPC, SGS, SMS, MWOS) są przyznawane po zdaniu testu (w tym samym dniu) o którym decyduje Lider Brygady (jak również jego formą) na wniosek żołnierza. a) Awans na stopnie specjalistyczne MWOS (w przypadku Liderów/EXO) i LTS są przyznawane na Pentagonie po zdaniu testu o którym decyduje Korpus Generalski (jak również jego formą) na wniosek Lidera/EXO. b) Test może odbyć się z wiedzy teoretycznej (w przypadku Liderów/EXO) lub praktycznej. Zakres materiału określa Lider Brygady lub Korpus Generalski. c) Takowy wniosek można złożyć po awansie na stopień poprzedzający specjalizację. 9. Żołnierzowi przysługuje prawo do odwołania się od reprymendy. Wzór jest dostępny u Lidera Brygady/EXO. 10. Żołnierz ma prawo do odwołania się do 24h od wystawionej reprymendy (Nie dotyczy się to reprymend za nieobecność na rajdach/treningach, gdzie czas wynosi 48h). 10. W przypadku gdy żołnierz utraci dowodzenie i przestanie spełniać wymogi na swój stopień, to automaczycznie zostaje zdegradowany.
-
- Rozdział III – „Karanie członków serwera”
1. Karanie członków serwera nie będących klanowiczami (z rolą „Kadet” lub „Gość”) a). Przewinienia 1 stopnia – Przerwa na 24h. b). Przewinienia 2 i 3 stopnia – Przerwa na 1 lub 2 tygodnie. c). Przewinienia 4 stopnia – Banicja. 2. Użytkownicy z rolą „Ambasador”, są karani najpierw przerwą na 24h, później zostaje im odebrana rola Ambasadora i w konsekwencji serwer partnerski musi wyznaczyć nowego ambasadora. 3. Użytkownicy z rolą „Stan spoczynku” są karani w następujący sposób: a) W przypadku uzyskania 2 przewinień (2 upomnień), osobie zostaje odbierany medal, bądź zostaje on obniżony o niższy. b). W przypadku uzyskania 3 przewinienia, osoba traci stan spoczynku i zostaje przeniesiona na rolę "gościa". Jeśli osoba, która otrzyma 3 przewinienie a posiada medal, to nieważne od rodzaju medalu, traci go bezpowrotnie i zostaje przeniesiony na rolę gościa. 4. Jeśli klanowicz z rolą "Okres próbny", zdobędzie dwa upomnienia, to zostaje wyrzucony z klanu na okres 1 miesiąca. W przypadku powrotu do klanu po upływie wyżej wyznaczonego czasu, osoba ponownie otrzymuje "Okres próbny" z zastrzeżeniem, że jeśli uzyska 2 upomnienia, to zostaje wyrzucona z klanu bez powrotnie. 5. Wszelkie sprawy szkodliwe dla społeczności klanu (przyjmujemy, że tą szkodliwością będą reprymendy powyżej ~ 2 stopnia, ale z zastrzeżeniem, że nie muszą).
- Rozdział III – „Karanie członków serwera”
-
- [21:56]Rozdział IV – „Odznaczenia”
1. Odznaczenia w klanie otrzymuje się w trakcie czynnej służby lub po przejściu na stan spoczynku. 2. Aby żołnierz mógł otrzymać odznaczenie, musi wykazać się osiągnięciami wewnątrz brygadowymi, bądź klanowymi. 3. Ostateczna decyzja w sprawie przyznania odznaczenia należy do Korpusu Generalskiego.
Rozdział V – „Stan spoczynku”1. Warunkiem przejścia na stan spoczynku jest posiadanie roli Weterana. a) Żołnierze będący na Stanie spoczynku nie posiadają prawa podejmowania decyzji związanych z serwerem, instytucjami i klanem. b) Aby otrzymać Stan spoczynku należy napisać do Lidera Brygady lub EXO (w przypadku osób funkcyjnych do Lidera instytucji lub któregoś z członków Korpusu Generalskiego). c) Warunek opisany w punkcie 1 i 2, może zostać uchylony w nadzwyczajnych przypadkach - decyzję o tym podejmuje Pentagon. 2. Aby otrzymać rolę Weterana, żołnierz musi pełnić czynną służbę w V Corps przez okres 6 miesięcy i posiadać stopień SSG (Sierżant Sztabowy). a) Żołnierz ubiegający się o rolę weterana ma obowiązek napisać do Lidera Brygady lub EXO. 3. Żołnierz powracający ze stanu spoczynku do czynnej służby zachowuje swój stopień oraz odznaczenia.
- [21:56]Rozdział IV – „Odznaczenia”
-
- [21:56]Rozdział VI – „Brygada”
1. Dowódcami brygady jest Lider Brygady, który odpowiada bezpośrednio przed Korpusem Generalskim. a) Lider Brygady ma obowiązek wyznaczyć sobie zastępcę (dalej nazywany EXO) i do niego należy przejęcie obowiązków Lidera w przypadku jego nieobecności. b) W nadzwyczajnych przypadkach Liderem lub EXO może zostać któryś z członków Korpusu Generalskiego na czas znalezienia i wyszkolenia następcy. 2. EXO jest wybierany przez Lidera Brygady spośród członków brygady. Musi zostać przedstawiony Pentagonowi. a) Lider może odwołać swojego EXO ze stanowiska, w przypadku braku zaangażowania brygadę lub braku aktywności; b) Nowy EXO musi być przedstawiony Pentagonowi w propozycjach (nie podlega pod głosowanie). 3. Lider brygady może wyznaczyć spośród jednego ze swoich podwładnych dowódcę jednostki średniej (Batalion/Pluton). 4. Aby dołączyć do brygady należy zgłosić się poprzez wysłanie wniosku na kanale tekstowej w sekcji "Punkty Brygad". a) Jednocześnie można być tylko w jednej brygadzie. 5. Lider lub EXO może przyjąć lub odrzucić podając powód w następujących przypadku: a) Opinia wśród dowództwa brygady; b) Brak kontaktu; 6. Członek brygady może zmienić brygadę po 2 tygodniach od momentu dołączenia do brygady w której się znajduje. Członek brygady musi poinformować w wiadomości prywatnej Lidera brygady lub EXO. 7. Lider Brygady zastrzega sobie możliwość usunięcia członka brygady bez jego degradacji w następujących przypadkach: a) Braku jakiejkolwiek aktywności; b) Braku kontaktu (w przypadku pkt. a).
- [21:56]Rozdział VI – „Brygada”